14 Rzeczy, Które Powinieneś Pożegnać przed Dokonaniem Zmiany

0 Komentarzy5 minuty czytania194 odsłony

Zmiany

Zmiany życiowe nigdy nie należą do prostych i łatwych. Pobudki konieczności lub chęci poczynienia zmian wynikają często z naszego dyskomfortu. Gdybyśmy byli w każdych okolicznościach szczęśliwi i zadowoleni, nie myślelibyśmy nawet o przeorganizowaniu życia, bo nasz umysł dąży do stabilizacji i wygody.

Jeżeli stoisz na progu zmian to zapewne dlatego, że masz dość niewygody, cierpienia czy przykrych doświadczeń. Często bezsilność wobec przemiany pewnego obszaru życiowego wynika nie z lęku przed nimi, a z przyzwyczajenia do swojej przeszłości, której się uczepiliśmy i nie chcemy puścić.

Jeżeli pomimo tego wiesz już, że twa transformacja jest nieunikniona przyjrzyj się tym 14 rzeczom, które musisz pozostawić za sobą, jeżeli pragniesz wkroczyć w nową przestrzeń. Te 14 rzeczy to postawy i zachowania, które musisz zmienić, by dokonać zmian.

 1. Pozostaw za sobą relacje z osobami, które cię rozczarowały lub nadal to robią. Unikaj tych, którzy nie szanują ani twych wartości ani twego czasu i zachowaj dystans. Jeżeli trudno ci zerwać kontakt od razu, powoli rozluźniaj go poprzez rzadki kontakt i odpowiedzi na wiadomości.
 2. Zrewiduj swoje cele. Być może to, co zamierzałeś osiągnąć 5 lat temu nie jest już obecnie twą metą, do której zmierzasz. Nowy cel napełni cię energią i nową perspektywą.
 3. Zachowaj w tajemnicy swe plany, zamierzenia i projekty. Nie mów o nich. Dopasuj się do otoczenia dyskretnie i poznaj nowe osoby, którym warto uchylić rąbka tajemnicy.
 4. Zadbaj o czas dla siebie i szanuj go, bo jest on ograniczony. Szamani mówią o jednym ze snów, jaki śnimy – SEN O TRWAŁOŚCI. Nic nie jest trwałe! Wszystko kiedyś się kończy – w tym twój czas. Zachowaj intymność i zadbaj o prywatność.
 5. Pożegnaj relacje toksyczne. Pomyśl o swoim intymnym związku z partnerem/partnerką. Czy ta relacja buduje i rozwija cię? Czy niszczy?
 6. Pozbądź się gniewu i złości. Pamiętam cztery lata temu mój sen, w którym otrzymałam wiadomość od Ducha. „Musisz rozpracować swój cień – podpis: Zbigniew”. Wiadomość była napisana zielonym atramentem.
  Imię Zbigniew jest imieniem pochodzenia słowiańskiego. Złożone jest z dwóch członów: Zby- („zbyć, zbyć się, pozbyć się”) i -gniew („gniew”). Mogło oznaczać „tego, który się zbył (pozbył) gniewu”. Właściwie powinno ono brzmieć Zbygniew, a Zbigniew to wynik
  zniekształcenia, które nastąpiło przy odczycie imion słowiańskich przez pierwszych badaczy. Energię gniewu wykorzystaj do swych działań, do zmian, do zakończenia relacji i starych projektów i zachowaj spokój – to daje moc.
 7. Przestań plotkować – mówić źle o innych – to kwestia szacunku i zaufania. Nie uczestnicz w takich rozmowach i zawsze odchodź lub zmieniaj tor rozmowy. Nigdy nie wiesz przez co ta osoba, którą obmawiasz przechodzi. To świadczy o dojrzałości. Pozbądź się złości i bądź współczujący.
 8. Nie narzekaj! Zamiast tego staraj się dostrzec, do czego przykrości przez które przechodzisz i słaba sytuacja cię zmuszają. Wyciągnij wnioski.
 9. Przestań ciągle porównywać się z innymi. Wiele razy widząc osoby, które osiągnęły sukces czy wysoką pozycję, zmieniałam drogę marzeń i realizacji celu. Nie kończyłam w ten sposób rozpoczętych działań. Czym innym jest udoskonalać i poprawiać swoje pomysły i plany, a czym innym sugerować się osobami z zewnątrz. Niech te osoby będą dla ciebie inspiracją i „zapalnikiem”. Resztę realizuj według własnych potencjałów. Możesz z dumą korzystać ze swoich doświadczeń i swej historii życia.
 10. Osobami, które staramy się naśladować są niejednokrotnie persony ze świata Social Mediów, dlatego: świadomie korzystaj z sieci, w której bywasz. Nie ujawniaj za dużo o sobie. Pamiętajmy, że ludzie często pokazują pozytywne wydarzenia, nawet jeżeli nie są prawdziwe. W sieci łatwiej ujawnić świat, w jakim ludzie pragną żyć, a nie w jakim żyją. To prowadzi do porównań. Wykorzystaj SM w świadomym celu, np. w celu kontaktu, dzielenia się wiedzą, umieszczenia postu, artykułu, udzielenia pomocy czy wskazówek. Wyznacz sobie odpowiedni czas na to i zastanów się jak przeglądanie portali społecznościowych na ciebie wpływa. Ja zaobserwowałam u siebie, że gdy przestaję kontrolować czas, czuję ogromny przesyt co prowadzi do mdłości. Dlatego staram się dzwonić i kontaktować z innymi w czasie drogi do domu z pracy, spaceru z pieskiem. Wykorzystuję przebywanie na łonie natury do kontaktów z innymi.
 11. Bądź wyrozumiały dla siebie, do twoich przeszłych błędów. Nie jesteśmy doskonali, inaczej nie musielibyśmy się rozwijać. Masz prawo nie wiedzieć czegoś lub popełniać błędy. One nas uczą. Nigdy nie zadowolimy innych! Zawsze znajdzie się ktoś w otoczeniu, kto będzie oczekiwał czegoś innego. Dlatego dobrym pytaniem naprowadzającym na intencję działania i realizację projektów jest myśl: dla kogo i po co to robię?
 12. Przestań kiedyś się dokształcać. Nigdy nie posiądziemy wszechwiedzy. Zacznij z tym co masz teraz i niech twoja historia doświadczeń będzie dla ciebie inspiracją.
 13. Nie twórz nierealnych, iluzorycznych oczekiwań. One nas niszczą. Bądź szczery wobec siebie i pomyśl, jakie zasoby, którymi możesz się dzielić już masz. Pomyśl, czy twe marzenia dają ci wolność, czy uwięziły cię w twych własnych oczekiwaniach i marzeniach? To da nam ulgę. Nie znaczy to, że nie powinieneś marzyć – owszem, ale bądź w tych marzeniach realistą, który jest świadomy swych możliwości i potencjałów. Ja marzyłam o malowaniu, o stworzeniu galerii. To potencjał, który przekazywany od przodków posiadam. Ale mogę ten potencjał realizować w inny sposób: tworząc stronę internetową, grafiki, które dają mi radość, czy mogę bawić się kolorami, co też czynię. W ten sposób zaspokoiłam w sobie iluzję posiadania galerii.
 14. Wybacz sobie czyny jakie popełniłeś i wybacz innym. Wybaczyć to „zobaczyć” zobaczyć w nich wolę bożą i naukę dla naszej duszy.

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(