Blog,  Nauczyciel,  Relacja z wewnętrznym dzieckiem

Akcja promująca „Bajkowe Relacje” – Niemi bohaterowie.

Rozpoczynamy akcję „Niemi bohaterowie”.

Upowszechniając ją my dorośli, chcemy pokazać dzieciom, że ono również może być bohaterem – nie tylko bajkowym. Może spełniać swoje marzenia i poprzez drobne uczynki, małe słowa przyczynić się do radości innych ludzi, poprzez budowanie właściwych relacji. Aby ten cel przyniósł efekty, najpierw pokażmy dzieciom, że one są dla samych siebie wyjątkowe i ważne. Mówmy im że je kochamy, że jesteśmy z nich dumni. Chwalmy za nawet drobny, godny uwagi uczynek, bez obaw, że je rozpieszczamy. W tym trudnym dla nich szczególnie czasie przyczyniajmy się do ich spokoju i przeżywania radości. 

Cel programu

Bohaterstwo kojarzy się dzieciom z wielkimi czynami, za które zawsze się płaci. Znamy bohaterów, którzy oddali życie, przypłacili rezygnacją ze szczęścia. Ale bohater to również ktoś, kto pomimo sprzeciwu innych, lęków, pokonuje je stając się lepszym człowiekiem.

Zachęcam wszystkich rodziców, dzieci do poznawania świata bohaterów bajek i baśni, poznawania waszych dzieci i was. Zapraszam do poznawania świata, ktory szkoła nie może pokazać, bo realizuje program zajęć, z którego jest rozliczana i nie wystarcza czasu na rozwijanie dziecięcych potencjałów i naukę relacji oraz właściwego postrzegania sytuacji i dziecięcych problemów. 

Podziel się swoimi przemyśleniami