Blog,  Duchowość i rozwój

„Co choroba mówi o Tobie?” – książka zmieniająca świadomość zdrowia

„CO CHOROBA MÓWI O TOBIE?”

Zmagając się z chorobą męża szukałam jej przyczyny wszędzie. Choć wówczas nie byłam pewna, to w głębi duszy czułam, że poza nami, nikt inny nie odpowiada za żadną dolegliwość, która nas dotyka. Przeczytałam wtedy mnóstwo czasopism i książek tylko po to, aby dotrzeć do literatury potwierdzającej moje przypuszczenia.

W okresie, kiedy stan męża zaczął się poprawiać, zadawałam sobie pytanie, co takiego spowodowało, że nieuleczalny medycznie guz zaczął się zmniejszać. Dodam, że mąż wtedy zdecydował o odstawieniu jakichkolwiek leków, łącznie z chemią. Wnioski, do jakich doszłam potwierdziła książka Kurta Teperweina.

„MIŁOŚĆ JEST NAJWIĘKSZĄ SIŁĄ UZDRAWIANIA”

Uwagę, jaką dałyśmy z córkami mężowi, uznał za dowód miłości, którą go darzyłyśmy. Poświęcany mu czas, skupienie na nim pozwoliły mu zauważyć w sobie to małe, porzucone dziecko, które na nowo mogło tę miłość poczuć i zauważyć.

„Największą siłą leczniczą, jaką przygotowało dla nas życie, jest miłość. Kto prawdziwie kocha, temu nie grozi prawie żadna choroba, ponieważ miłość jest najdojrzalszą i najzdrowszą z istniejących energii. W życiu tego, kto wypełniony jest energią miłości, nie ma miejsca na chorobę.” 

Kurt Tepperwein

 

Podziel się swoimi przemyśleniami