Blog,  Związek i relacje

Czy Warto „Wejść Dwa Razy Do Tej Samej Rzeki”?

Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki…

Teoretycznie tak, a praktyka?

Dostajesz od losu po raz drugi sytuację, spotykasz ponownie osobę, o której na samą myśl serce przyśpieszało swój rytm. Myślisz, „teraz będzie inaczej, przecież jej słowa, wyznania brzmią tak szczerze”. Wystarczy jej głos, zapewnienia i zanim się zorientujesz, wchodzisz znów do „tej rzeki” wbrew temu, co wcześniej sobie obiecałaś. Dlaczego?

Bo tak po ludzku, każdy z nas chce być szczęśliwy, kochany, zauważany. Ale nagle widzisz, że nie ma fajerwerków, które były za pierwszym razem, nie ma bicia serca podczas spotkania, jest po prostu miło i dobrze. To wszystko? Czy od razu skreślić znajomość? Czy dać szansę? Bycie ze sobą to nie ciągłe zauroczenie, patrzenie sobie w oczy i westchnienia. Bycie ze sobą to rozwój relacji do znoszenia trudów i niepowodzeń. To rozmowy, zaufanie ale i prawo do wzajemnej przestrzeni.

Część Ciebie mówi: „zachowaj otrożność”, druga część: „chcę teraz być szczęśliwa”. Co w przypadku kobiet często zwycięża? Niestety nie rozsądek, ale uczucie i głos serca. Wewnętrzna walka toczy się i zanim się spostrzeżesz sytuacja się powtarza.

Czy warto brnąć dalej?

Co zrobić?

Pozostawić do wyjaśnienia?

W najgorszym wypadku obwiniać siebie, pytać: „co znów zrobiłam nie tak? Gdzie zawiniłam?” Pewnie w niczym. Czasem to brak gotowości i dojrzałości na ponowny związek – być może zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Tylko dlaczego tak trudno wyjaśnić sobie? Dlaczego nie stać nas na szczerość i prawdę, a zamiast tego znajdujemy całą masę wymówek? W jakim celu? Bo i tak druga osoba czuje, że coś sie „kroi”.

Czasem jednak warto wejść dwa razy do tej samej rzeki, między innymi po to, aby:
– przekonać się, że nie warto tracić energii, na związek, w którym nie jestem sobą;
– rozpoznać swoje emocje i wysunąć wnioski;
– określić swoje potrzeby w relacji z partnerem;
– lub być może przekonać się o tym, że nawet wtedy gdy nie ma ekscytacji, to partner jest na tyle wartościową osobą, że warto.

Na te pytania trzeba poszukać odpowiedzi w sobie. Pomilczeć i wejść w uczucia trudne, niewygodne i bolesne. W nich szukać odpowiedzi, bo to jedyna droga.

Powodzenia.

Podziel się swoimi przemyśleniami

%d bloggers like this: