Blog,  Kobieta,  Partnerstwo

Dzika orchidea – kim jest kobieta orchidea?

DZIKA ORCHDEA - ROZKWIT KOBIECOŚCI

Dzika orchidea – to określenie, jednym kojarzy się z kwiatem, innym z tytułem film, nielicznym natomiast budzi skojarzenia z kobiecością.

Kobieta jest jak Orchidea, aby rozkwitnąć przy mężczyźnie, potrzebuje odpowiednich warunków do stworzenia przestrzeni. Dzika kobieta – wojownicza, pewna siebie, dumna. Silna wewnętrznie i pozbawiona przewidywalności. Z rozwiniętą intuicją, nie boi się dostrzec prawdy, choćby najtrudniejszej. Jej moc i dojrzała mądrość jest wsparciem dla mężczyzny, przy którym trwa. Patrzy trzeźwo i wierzy… wierzy w to, co widzi, a wierząc wywyższa i nadaje godności temu, na kogo patrzy.

Dzika kobieta – wojownicza, pewna siebie, dumna. Silna wewnętrznie i pozbawiona przewidywalności. Z rozwiniętą intuicją, nie boi się dostrzec prawdy, choćby najtrudniejszej. Jej moc i dojrzała mądrość jest wsparciem dla mężczyzny, przy którym trwa.  Patrzy trzeźwo i wierzy… wierzy w to, co widzi, a wierząc wywyższa i nadaje godności temu, na kogo patrzy. Widzi nie tylko poprzez bystry wzrok, ale przez wgląd serca… widzi to, co niedostępne dla oczu innych. Potrafi odkryć swoją słabość i wrażliwość. Mówić odważnie o uczuciach, i dawać im prawo głosu… Jeśli widzi sens i cel, walczy, ale potrafi z godnością się wycofać, by ocalić siebie.

Żyje całą sobą, odczuwa wszystkimi zmysłami. Jej radość, to radość rozbawionego, szczęśliwego dziecka, gdy płacze… uruchamia cały swój ból… Reaguje adekwatnie do sytuacji.

Ugina kolana przed Najwyższym uznając Jego Majestat i Mądrość, którą przez całe życie będzie zdobywać… Tak jak Orchidea, by rozkwitnąć potrzebuje przestrzeni i wolności.

Podziel się swoimi przemyśleniami

%d bloggers like this: