Blog,  Kobieta,  Tantra

Kim jest dziś kobieta – bogini?

Boginie to kobiety, kojarzone prawie zawsze z naturą.

Znamy je z literatury, podań i legend. Utożsamiamy się z nimi czasem i szukamy w nich inspiracji.

Moja bogini, którą poznawałam i która w jakiś sposób była mi bliska to Atena. W niej odnalazłam symbole, które pomagają mi dotrzeć do mojej prawdziwej natury: mądrość, sztuka, sprawiedliwość w walce.  Bogini bowiem to kobieta, która żyje nie tylko w zgodzie z przyrodą, ale z tą swoją naturą wewnętrzną – duchową… Wykorzystuje skłonności, odruchy i potrzeby do tego, by być mistrzynią w dziedzinie leżącej w jej naturze.

Bogini przychodzi zazwyczaj na świat w niecodziennych okolicznościach i miejscach, z atrybutami przynależnymi jej misji i powołaniu, które będzie realizować. Jej cechy osobowości, wygląd wyznaczają jej kierunek działania i kreacji.

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby, choć w jakimkolwiek aspekcie jej dorównać.

Podziwiamy w nich:

  • smukłą sylwetkę i powab
  • urodę i czar
  • sposób uwodzenia i poruszania się
  • mądrość
  • wierność
  • ducha walki.

Przede wszystkim jednak u wielu kobiet podziw wzbudza pewna doskonałość, bycie idealną w dziedzinie i aspekcie, po których inni ją rozpoznają i z którym będą utożsamiać, czyli swego rodzaju „matrycę”, która nadała kształt, formę i która określa właśnie ją jako boginię, mistrzynię.

Jak rozpoznać Ją w sobie?

Warto wrócić do swoich narodzin, dzieciństwa i zobaczyć siebie. Zapytać rodziców, jakim byłaś dzieckiem i jakie zainteresowania przejawiałaś.

  • Co Cię wyróżniało spośród innych dzieci?
  • Jak się zachowywałaś?
  • Jakie zajęcie Cię pochłaniało?

Kiedy jesteśmy z natury ciekawskie, interesuje nas wiele dziedzin, jesteśmy wszechstronne, co może być błogosławieństwem lub przekleństwem, gdyż niejednokrotnie prowadzi do zachłystywania się każdą nową dziedziną, co w efekcie prowadzi do rozpraszania swoich atutów i mocnych stron.  Wszechstronne i utalentowane w wielu dziedzinach, kręcimy się w kółko i nie potrafimy odnaleźć jednej drogi, jednego kierunku, w którym predyspozycje z dzieciństwa dane „odgórnie”  z mocy posiadania w sobie tej iskry Boskiej nie mogą zostać ukierunkowane i prawidłowo spożytkowane. Bogini to kobieta, która ma władzę i panuje: nad swoimi popędami, pragnieniami, które jej nie służą, emocjami, które „spalają”. Tak. Ma moc panowania.

Boginią może być każda z nas. I to tylko od Ciebie zależy, czy będziesz miała odwagę wrócić do miejsca, w którym zagubiłaś kierunek i spojrzeć ponownie, co takiego czyni czyni Cię Boginią – doskonałą i idealną i która jest Wam z jakiegoś powodu bliska.  

Podziel się swoimi przemyśleniami