Blog,  Duchowość i rozwój

Malowania na ciele – symbolika tatuażu

Ponad dwa lata temu przeżywałam w mym życiu epicentrum zmian. Pokazały się wyraźne cele, ukształtowały nowe przekonania. Poczułam swoje ponowne odrodzenie. W tym czasie dojrzałam do tatuażu. Już wcześniej pojawiła się myśl, ale nie miałam jasnej wizji symbolu, który miałby dla mnie wyjątkowe znaczenie.

Kiedy zobaczyłam napis SOULFREE, poczułam, że to jest to, z czym się utożsamiam. Wolność, jaką odczuwałam nie tylko wewnętrznie i na poziomie Duszy lecz również w ciele, poprzez większy luz, stała się tym, co chciałam utrwalić.

Soulfree – „wolna Dusza” czy „bezduszność”? Niektórzy znajomi skłaniali się ku bezduszności, a ja na samą myśl się wzdrygałam. Nie! To ma być WOLNA DUSZA!

Ale czyż nie odnajdujemy czasem wolności w bezduszności? Człowiek bezduszny kojarzy się z brakiem empatii i niemożliwością okazywania serca, wrażliwości. Bardzo mi się to nie podobało. Dotarło do mnie jednak, że odnajduję SOULFREE w momentach, kiedy staję się bezduszna.

  • Kiedy ktoś próbuje mnie wykorzystać;
  • Kiedy nagina mą wolę do swoich potrzeb i zachcianek;
  • Kiedy próbuje poniżyć mą kobiecą godność;
  • Kiedy lekceważy moją dziecięcą naturę.
  • Kiedy…

Mogłabym wymieniać dalej lecz wszystko sprowadza się do jednego. Wobec każdego kto zniewala moje wewnętrzne pragnienie wyrażania swobody i swego zdania staję się bezduszna. Oddalam się, lekceważę, nie zwracam uwagi. Czy to znaczy, że jestem mniej empatyczna, wrażliwa? Nie, ponieważ empatia i wewnętrzna miłość pozostaje zawsze.

Kochani, dbajcie o siebie. Stawiajcie granice zachowując jednocześnie miłość i współczucie do tych, którzy zabierają wam waszą wolność w wyrażaniu skarbów Duszy <3

Tatuaż wykonała: Bogusława Chmielewska

Podziel się swoimi przemyśleniami