Blog,  Duchowość i rozwój

Niepogodzone dusze

Wieczór sprzyja rozważaniom i refleksji. Dzisiejsze rozważania dotknęły tych, którzy samotnie przeżywają doświadczenia w aurze niezrozumienia. Biorąc pod uwagę czynnik z poziomu duchowego, jesteśmy skłonni rozumieć ich rozterki i nielogiczne działania, co nie zwalnia ich z odpowiedzialności za nie i decyzje, których nie podjęli by swą rzeczywistość zmienić.

Znacie ludzi serdecznych, czułych, wrażliwych? Znacie ludzi skłonnych do przeżywania każdego doświadczenia tak, jak przeżywają je dzieci? Są ciekawi doświadczeń i przeżyć, w które wchodzą angażując całą swą naturę. Wielu zapewne dziwi się, jak i dlaczego? Po co tracić tyle energii żyjąc doświadczeniami, które nie wznoszą, a tylko są przyczyną upadków?

Znacie ludzi, którzy najchętniej rozdaliby połowę swych majętności? Nie zważają na luksusy, bo przecież liczy się dusza. Nie dbają o wygody, bo życzliwość i bogate wnętrze to najcenniejsze co mają.

Dlaczego nie potrafią odnaleźć się w realnym świecie? Przypominają istoty umieszczone w bańce mydlanej, która kolorami tęczy utrzymuje kontakt z ich wyobrażeniami i marzeniami o świecie, który opuścili. To osoby często poszukujące partnera, również duchowego, który z równym entuzjazmem podzielałby ich twórczość i angażował się w działania na rzecz dobra dla ogółu.

Empatyczne i artystyczne, posiadają Dusze, które zachowały wspomnienie pewnego idealizmu, poprzez pełnię odczuwaną przed narodzeniem. Nie potrafią pogodzić się z tym, co w ich postrzeganiu tę pełnię niszczy. Nie potrafią odnaleźć się w świecie pełnym ograniczeń i braku swobody w wyrażaniu myśli, uczuć, działań, które niczym nie ograniczone stwarzają – jak Bóg. Często popadają w uzależnienia, w których przez moment mogą odczuć na plecach skrzydła wolności.

To dusze ucieleśnione, które muszą odnaleźć tę Pełnię w rzeczywistości, w której żyją. Odnaleźć, a następnie uznać, że świat materialny jest miejscem, w którym ich powinnością jest ubogacać go tymi duchowymi darami, które jeszcze im pozostały i ożywić go, okazując wdzięczność.

Być może w tej rzeczywistości trzeba będzie zapomnieć o Duchu, którego znają, a odnaleźć nowego Ducha, w mężczyznach/kobietach, którzy wezmą odpowiedzialność za partnera, któremu powinni stworzyć możliwość wyrażenia tego piękna, które pamiętają i pełni, za którą tęsknią.

Podziel się swoimi przemyśleniami