Blog

Potrzeby ciała – jak zająć się sobą?

Każda choroba, każde upośledzenie fizyczne, niedomaganie, nieustanne odwiedziny u lekarzy, zmuszają nasze ciało do zajęcia się nim i do zauważenia go. Potrzeby ciała spychane do nieświadomości zwrócają naszą uwagę, ale w negatywny sposób. Dopasowując się do podświadomości, ciało domaga się dotyku, czułości, dbałości o nie, domaga się nie tylko uwagi, ale należytego traktowania.

Podstawowe potrzeby naszego ciała wynikają z zaspokojenia fizycznego. Czynimy to poprzez dostarczenie wartości odżywczych poprzez odżywianie, dopasowany ubiór, utrzymanie w czystości, odpoczynek, sen. Dusza natomiast domaga się czegoś więcej: estetyki i dopieszczenia, należy zadbania o wygląd, smukłość, zdrowe pożywienie, być może namaszczanie olejkami, upiększanie u kosmetyczki, fryzjera, odpowiednio dobrany styl…

Zaniedbanie tej sfery cielesności tłumaczymy bardzo często brakiem czasu, zabieganiem, a wystarczy niewiele, by co dzień, przez krótką chwilę się nim zająć.

Dostarczmy przyjemności przez dotyk, masaż, ale przede wszystkim przyjemny i sensualne muśnięcie, które poruszy energię, pobudzi do działania i wyzwoli chęć do życia.

Wraz z potrzebami i zmianami zachodzącymi wewnątrz nas, mamy często potrzebę dokonywania zmian na zewnątrz. Nie tylko chcemy kreować, coś stworzyć, ale choćby zmienić fryzurę, image, styl. Podążajmy za tym i nie spekulujmy za bardzo, no chyba, że mamy ochotę na zabiegi za bardzo ingerujące w modelowanie ciała, czyli drugi biegun.

Kochani, jak wszystko, również ten obszar wymaga balansu i harmonii.

Podziel się swoimi przemyśleniami