Blog,  Duchowość i rozwój

Poznaj powód, by żyć

Poznanie przyczyny chorób, uzależnień, wielu przytłaczających emocji, pomaga w zrozumieniu i wyjściu z tego, co więzi. Poznanie przyczyny zwalnia blokadę i pozwala pobiec ku życiu. Poznanie przyczyny dolegliwości, złości, buntu, niezgody… przyczynia się do wyzdrowienia i powrotu do harmonii. Pomaga w dotarciu do źródła i pokazuje dalszy kierunek. Dotarcie do źródła niepowodzeń staje się szansą na odwrócenie zachowania.

Istnieje wiele metod, które mogą zaprowadzić za rękę ku tej pierwotnej emocji. Wydawałoby się, że to proste. Mentor stawia pytania, dociekasz, znajdujesz i możesz cieszyć się wolnością od zachowań, które wpisane są w twą historię, a nikomu nie służą. Wydaje się proste, pod warunkiem, że chcesz tę przyczynę poznać, na każdym z poziomów: świadomym (ciało), jak i nieświadomym (ducha i duszy).

Inna kwestia to gotowość na przyjęcie przyczyny. Jeśli dążymy za wszelką cenę do poznania prawdy, a z jakiegoś powodu nie jesteśmy gotowi na jej poznanie, poziom duchowy będzie ten proces blokował.

Kilka – kilkanaście lat temu, kiedy weszłam na ścieżkę rozwoju, uczestniczyłam wielu procesach terapeutycznych. Pomimo moich starań uzyskania odpowiedzi, dociekań skąd wzięła się u mnie alergia na gluten, do dziś nie znalazłam odpowiedzi. W końcu musiałam zaakceptować fakt, być może nigdy nie dowiem się. Być może ta wiedza nie jest mi potrzebna lub nie jestem gotowa jej przyjąć. Po drugie muszę problem rozwiązać na poziomie ciała, czyli po prostu zastosować dietę. Uwielbiam chrupiącą skórkę chleba, bułki świeże z masłem. Łatwiej byłoby poznać przyczynę i uzdrowić ten problem, niż ćwiczyć silną wolę i odmawiać sobie rarytasów. Zaakceptowałam fakt, że najlepsza widocznie jest dla mnie dieta bezglutenowa. Zmusza mnie to do sięgania po produkty bezglutenowe i eksperymentowanie w kuchni, co sprawia mi dużą radość.

Jeśli poszukiwania przyczyny nie odnoszą skutku, a szukanie jej wyczerpuje, pozostaje nam uznać tę niewiedzę odnaleźć przyczynę, by zwrócić się ku sobie i żyć, najlepiej jak potrafimy, a rozwiązanie znaleźć na poziomie świata materialnego.

Podziel się swoimi przemyśleniami