Blog,  Neurografika

Pozwól rozkwitnąć twej kobiecości

Kobiecość a energia żeńska 

Kobieta posiadająca w negatywie lub nadmiarze energię żeńską bywa chaotyczna. Kojarzona często ze słabością i uległością bywa przyczyną, dla której wiele z kobiet ją wypiera i jej umniejsza, pozwalając na wykorzystywanie przez mężczyzn. Efektem tych działań bywa zamiana ról w partnerstwie, dążenie za cenę rodziny i odpoczynku do pracy ponad siły, czy wręcz silna potrzeba odnoszenia sukcesu. W negatywie, taka kobieta ma skłonności do kontroli mężczyzny/partnera czy wyręczanie go w działaniach. 

Energia kobieca – to intuicja i bierność. Siła w słabości, kreująca poprzez przyjmowania od swego mężczyzny, pusta, by napełniać się nowym formą. Subtelna i delikatna, rodząca nowe życie. Karmi, otacza opieką, tworzy dom. Przepiękna w swej istocie…

Kochani!

Wiosna to czas wschodzenia i rozkwitu, czas świeżości, zieleń nadziei. Czas budzenia się miłości nie tylko tej partnerskiej, seksualnej lecz przede wszystkim miłości w odniesieniu do siebie. Czas szukania nowych rozwiązań i pojawianie się nowych perspektyw.

Niech wraz z tym nowym czasem rozkwita – drogie kobiety – nasza żeńskość. Nie bójmy się jej. Korzystajmy z tego wspaniałego daru i zarazem prawa. Pozwólmy sobie czasem na odpoczynek i próżność, na wycofanie, bierność i pozwólmy działać naszym ukochanym mężczyznom. Przynaglajmy do troski o nas, wymagajmy od nich dając w zamian to, co mamy cudownego: wdzięk, uwodzenie, czułość – urok ciała i piękno duszy.

Rozkwitajmy, jak cudowny krokus, który nie boi się chłodu, lecz rozkwita w promieniach słońca. Jak kwiat, który rozchyla swe płatki, by karmić się blaskiem wiosennego światła i ciepła. Bądźmy duchowe lecz jednocześnie zakorzenione w materii – ziemi, która jest naszym domem.

Tego Wam kochane życzę <3

Podziel się swoimi przemyśleniami