Blog,  Duchowość i rozwój

Pytanie O Swe Pochodzenie. Kim Jestem?

Ponowne narodziny często są tożsame z zaprzeczaniem swej dawniejszej wersji siebie. Zaprzeczanie pochodzeniu, rodzinie, wyznawanym wartościom wpędza nas w pułapkę drzewa genealogicznego, dzięki któremu możemy odkryć swe boskie pochodzenie.

Kiedy wiesz, czego nie chcesz, skazujesz siebie na poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czego pragniesz i dokąd zmierzasz.

Odkrywanie siebie poprzez poznawanie skłonności przodków, powoduje często dyskomfort. Lojalność bowiem swej rodzinie jest naturalna, gdyż wiąże się ona z potrzebą przynależności do kogoś i do czegoś: terytorium, dzieci, męża…

Pamiętam swoje ponowne narodziny w wieku 45 lat. Utożsamiając się imieniem Anna, otrzymanym po mojej babci, powtarzałam nieświadomie jej los: ubóstwo, bezsilność, chorobę

męża i wdowieństwo. Dzień urodzin był dniem pewnej kumulacji energii, która poprzez sen pokazała mi, że idę po drodze, która nie prowadzi do mojego spełnienia.

Znalazłam rozgałęzienie nowej drogi, na której odkrywam siebie ponownie, przygotowując się do ponownych i kolejnych narodzin. Życie bowiem to umieranie i rodzenie się – koła, jakie zataczamy w tej rzeczywistości pnąc się ku górze, ku swej boskiej istocie.

Kochani ♥

Niech ten Nowy Rok pozwoli wam odpowiedzieć na zadawane pytania: o drogę, tożsamość, cel podróży i wiele innych, które wymagają szczerości i odwagi, by na nie odpowiedzieć, a następnie je realizować.

 

Podziel się swoimi przemyśleniami

%d bloggers like this: