Blog,  Sennik

Sen o byciu mężczyzną – uwięziona męskość

SEN O BYCIU MĘŻCZYZNĄ

Początki mojej przemiany zbiegły się z lawiną snów o byciu mężczyzną.

We śnie, pomimo świadomości, że jestem kobietą, widziałam siebie jako mężczyznę, zawsze ciemnowłosego. Ubrana w granatowy garnitur odświętny obchodziłam uroczystość. Sen kilka razy się powtarzał, aż w końcu, dzięki Faridzie zrozumiałam.

KONTEKST

W rodzie, z którego pochodzę, każda niemalże kobieta musiała radzić sobie sama. Niezależnie od tego czy była samotna, czy mężatką zdaną wyłącznie na siebie – z różnych powodów. Zaradna życiowo i pozostawiona samej sobie, musiała wykształcić w sobie takie cechy jak: niezależność, posiadanie kontroli czy przywiązanie do porządku i stałego rytmu.

INTERPRETACJA

Widzenie siebie jako mężczyznę oznacza męskość, która została uwięziona. Męskie cechy, jakie posiadały moje przodkinie uwięziłam w sobie, tylko pozornie je pokazując. Nie akceptowałam ich i nie potrafiłam zupełnie z nich korzystać, co przejawiało się nieumiejętnością zarządzania pieniędzmi, czasem i życiem, które wraz z chorobą męża zaczęło się rozpadać.

Fakt, że zrozumiałam znaczenie ukrytych aspektów i skłonności, był dopiero początkiem do pełnego zrozumienia i wydobycia tych cech męskich, którym nie pozwoliłam wcześniej się przejawić, a które obecnie pomagają mi w planowaniu moich działań, w pracy i w kontaktach – głównie z mężczyznami.

 

 

Podziel się swoimi przemyśleniami