Blog,  Sennik

Sen o lesie i poziomkach

SEN O LESIE

„Siedziałam na środku lasu zrywając i zajadając się poziomkami. Liście drzew pochylone nisko zdawały się mnie otulać.  Nie czułam lęku, lecz raczej zdziwienie, że owoców jest tak mało. W pewnej chwili podszedł do mnie tato, dał mi garść poziomek mówiąc: „Dałem ci tyle, ile miałem. Resztę musisz odnaleźć i nazrywać sama.”

Tato znikł, zostawiając mnie samą.

ZNACZENIE I INTERPRETACJA

Las śni mi się bardzo często. Ten sen jednak pojawił się w czasie, gdy miałam za sobą rozstanie z rodzinnym miastem, społecznością, z mężem i wydawało mi się, że to była najgłębsza pustka, w jakiej mogę tkwić. Nie miałam pojęcia jak bardzo się myliłam.

Obudziłam się z przekonaniem i pewnością, że sen zwiastuje dalsze samodzielne poszukiwania siebie. Po przebudzeniu sięgnęłam po sennik leżący na półce. Zawsze miałam go pod ręką.  Nie odnalazłam w nim żadnej wskazówki. Poszperałam więc w necie i olśniło mnie.

Poziomki to symbol bliskiej relacji i więzi. Las symbolizuje zawsze nieświadomość przodków i instynkty, wywołując uczucie strachu. Skoro w moim śnie panowała jasność, to moje poszukiwania zażyłej relacji z mym Duchem musiały być wspierane światłem. Wizja senna wywołała we mnie uczucie lęku przed podróżą w głąb tego, co we mnie zakryte. Jednocześnie czułam spokój graniczący z ufnością, którą utraciłam jakiś czas temu. Miałam pewność, że jestem prowadzona i zaopiekowana przez Stwórcę i mojego Ducha, który, dopóki go nie odnajdę, będzie mnie wspierał i prowadził „za rękę” niczym niegdyś mój tato.

Podziel się swoimi przemyśleniami