Blog,  Duchowość i rozwój

Trud świadomego rozwoju – metody wspomagające samopoznanie

Era Wodnika, która trwa od początku 2021 roku, to czas, w którym stare zapisy i kody przestają funkcjonować, a otrzymane przez przodków, rodziców czy inne autorytety przekonania, tracą swoją ważność. Nawet, jeżeli jesteśmy tego świadomi, to przyzwyczajenie umysłu do podążania starymi stereotypowymi, neuronalnymi ścieżkami jest na tyle silne, że utworzenie nowych połączeń wymaga czasu.

W tych ostatnich miesiącach wielu zgadza się co do tego, że zmiany zachodzą w szybkim tempie, a „pandemiczne okoliczności” albo niszczą nadzieje wielu ludzi, albo skrajnie przeciwnie, wspierają w rozwoju. Zmuszając nas do pozostania w domach, do izolacji od innych wspomagają tych, którzy są gotowi do wglądu w siebie. Możnaby powiedzieć, że zostały stworzone idealne warunki do rozpoczęcia swoich działań, czy przejścia na inny tryb pracy zarobkowej.

Tak czy inaczej kochani, wraz z rozwojem jednostki, zachodzi globalny rozwój ludzkości, który jest wspierany przez różne okoliczności. To fakt.

Obserwując to wspinanie się po stopniach samopoznania zauważyłam, że wielu autorytetów, nauczycieli, guru odchodzi od magii i energii, które za nas wszystko zrobią. Tylko bowiem świadome odkrywanie siebie i praca nad zachowaniem pozbawionym iluzji ma szansę zmienić cokolowiek. Nie możemy kochani uciekać od odpowiedzialności za bezmyślne postępowanie. Nie możemy uciekać w świat marzeń czekając bezczynnie na to, aż „przedmioty”, rytuały zmienią nasze postępowanie i myślenie. Nawet jeżeli ktoś bowiem korzysta z wszelkiego rodzaju oczyszczeń, to i tak zawsze musi za tym podążać zmiana zachowania i myślenia. Zmiana przekonań, prowadząca do zmiany rzeczywistości.

Era Wodnika to czas zmiany myślenia, rozwoju świadomości, poprzez odkrywanie w sobie skarbów. Kiedy je w sobie odkryjemy, mamy szansę podążać nową ścieżką, która zaprowadzi nas wprost do zapomnianego celu Duszy.

Miejmy na uwadze kochani, że każdy, kto wyraził intencję rozwoju tutaj na ziemi, zostanie przez Stwórcę pokierowany zawsze w kierunku tego wzrostu. Zawsze więc pojawią się takie okoliczności i okazje, by każdy z nas mógł na nowo siebie poznać, nawet jeśli doświadczenia będą niewygodne i twarde. Pamiętajmy też, że korzystanie z tych szans poznawania siebie wymaga wykorzystywanie zapomnianych przez nas umiejętności i potencjałów, które nazywam skarbami.

Przełom w moim myśleniu i zwrot ku sobie nastąpił u mnie w 2009 roku, gdy dowiedziałam się o chorobie męża. Przez wiele lat wzrastaliśmy na tej drodze razem. Poznaliśmy w tym czasie sposoby konfrontowania się ze swoim cieniem, swoimi lękami. Uczyliśmy się akceptacji wzajemnych zachowań. Przełamywaliśmy menalne wzory myślowe, które nie przynosiły żadnych korzyści. Wreszcie, odkrywaliśmy wspólne i indywidualne duchowe skarby i możliwości.

Zaufałam nielicznym nauczycielom, ucząc się być dla siebie samej oparciem i autorytetem, a do dzisiejszego dnia, jeśli przychodzi doświadczenie, w którym chcę siebie poznać, zaakaceptować i ujawnić, to korzystam z:

  • Recall Healing – uzdrawienie przez przypomnienie
  • Medytacji – wsłuchując się w głos mej Duszy
  • Modlitwy (również Hooponopono) – zwracając się do Boga
  • Afirmacji i Neurografiki – pomagają utworzyć nowe przekonania
  • Świata snów – możliwości mojej Duszy i zakrytych pragnień
  • Perspektywy Postrzegania Czasu

Jeśli zatem chcesz mój drogi odkryć w sobie skarby Duszy, potencjały, chcesz odkryć nowe przekonania, żyć całkowicie w teraźniejszości, odzyskać utracone cząstki Duszy, by poznać siebie, to

Podziel się swoimi przemyśleniami

%d bloggers like this: