Blog,  Duchowość i rozwój

Zachwyć się celem, do którego zmierzasz

Uwielbiam zachwycać się przyrodą, robić zdjęcie – chociażby tak dla siebie, dla tego dziecka we mnie, które potrafi zachwicić się każdym drobiazgiem wyróżniającym się w naturze.

Pomyślałam dziś, że aby zobaczyć szczyt góry, do którego zmierzamy, który chcemy zdobyć, musimy wcześniej się nim zachwycić. Musimy być na tyle oczarowani jej majestatem i wielkością, aby nie zniechęcił nas żaden trud i żadna odległość. Aby dostrzec jej piękno i zachwycić się nią, musimy znajdować się na samym dole i spojrzeć w górę z pozycji, która ukaże jej całe piękno.

Kochani, tak samo bywa z celem, do którego zmierzamy. Z pesymistyczną i negatywną perspektywą przeszłych doświadczeń, kojarzących się z trudem i poczuciem porażki, nie zabierzemy ze sobą tego, co pomoże nam tam dotrzeć. Żeby zmienić nastawienie w teraźniejszości, i oszacować siły, potrzebne do zdobycia szczytu, musimy dostrzec w swej przeszłości sukcesy, nawet te niewielkie. Dopiero wówczas, gdy zaczniemy wierzyć we własne siły i sens dążenia do szczytu, będziemy w stanie pokonać każde niesprzyjające warunki.

2 komentarze

Podziel się swoimi przemyśleniami