BAJKOWE RELACJE - O KSZTAŁCENIU I WYCHOWANIU DZIECI

Ebook początkowo miał być zwyczajnym pamiętnikiem, w którym spisywałam trudności pracy rodzicielskiej i nauczycielskiej. Z czasem, gdy uzupełniałam kartkę po kartce, stawał się pełnym nostalgii zapiskiem miłych wspomnień i pewnego rodzaju lekcją dla siebie samej.  Może być  poradnikiem, lecz również inną  perspektywą spojrzenia na relacje z dzieckiem – „bajkowe relacje”,
które my dorośli mamy w obowiązku tworzyć, niezależnie od tego, czy jesteśmy nauczycielami, czy rodzicami. Postaram się w tej osobistej historii połączyć aspekty komunikacji z moimi prywatnymi córkami z dziećmi, którym poświęciłam 27 lat mego życia.
Poruszam tutaj głównie wychowanie dziewczynek, lecz sporo porad, spostrzeżeń, można odnieść także do
chłopców.

EBOOK WYDANY W 2011 ROKU

To historia wychodzenia z choroby mojego męża, u którego lekarze zdiagnozowali guz mózgu – glejaka wielopostaciowego IV stopnia.  Książka powstała z myślą o tych, którzy zmagają się z tak trudnymi doświadczeniami i szukają ratunku wszędzie, gdzie to możliwe. 

Mój mąż, mój anioł
WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGA KLUCZEM DO SUKCESU

Zachowanie równowagi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – ze światem zewnętrznym – nie jest praste, szczególnie w czasach dzisiejszych, gdy wokół tyle bodźców. Zwracanie uwagi na wewnętrzny świat: fizyczny, umysł, uczucia/emocje, pomaga dostroić się do relacji z innymi ludźmi i światem zewnętrznym. JJest to jednak możliwe tylko wówczas, gdy każdy z obszarów otrzymuje uwagę, gdy jest zaopiekowany, a jego potrzeby są zauważone i realizowane. 

Ta część, jest podstawą do pracy i do pokochania pięciu ciał – obszarów. 


BAJKA O KOTCE LUCY - KAŻDY JEST INNY

Polecam terapetyczną bajkę dla dzieci, która opowiada o tym, że choć jesteśmy inni niż bliscy, rodzeństwo, to również jesteśmy wyjątkowi. 

Jak kotka Lucy 🙂 

HISTORIA O KSIĘŻNICZCE MONICE

To krótka historia – bajka okolicznościowa, napisana z okazji 18-tych urodzin córki. 

Pokazuje jej dzieciństwo i podkreśla atuty i potencjały, jakie w niej są ukryte. 

ZŁOTA KLATKA - O OGRANICZENIACH

Bajka opowiada o pięknej, z bogatą wyobraźnią gołębicy, która marząc o szczytach nie może pogodzić się sugestiami i przekonaniami swych rodziców. Uwięziona w klatce ma sen…