Bajkowe Relacje – o kształceniu i prowadzeniu dzieci

Ebook początkowo miał być zwyczajnym pamiętnikiem, w którym spisywałam trudności pracy rodzicielskiej i nauczycielskiej. Z czasem, gdy uzupełniałam kartkę po kartce, stawał się pełnym nostalgii zapiskiem miłych wspomnień i pewnego rodzaju lekcją dla siebie samej.  Może być  poradnikiem, lecz również inną  perspektywą spojrzenia na relacje z dzieckiem – „bajkowe relacje”,
które my dorośli mamy w obowiązku tworzyć, niezależnie od tego, czy jesteśmy nauczycielami, czy rodzicami. Postaram się w tej osobistej historii połączyć aspekty komunikacji z moimi prywatnymi córkami z dziećmi, którym poświęciłam 27 lat mego życia.
Poruszam tutaj głównie wychowanie dziewczynek, lecz sporo porad, spostrzeżeń, można odnieść także do
chłopców.


SZCZEGÓŁY EBOOKA

Złota klatka – o ograniczeniach

Bajka opowiada o pięknej, z bogatą wyobraźnią gołębicy, która marząc o szczytach nie może pogodzić się sugestiami i przekonaniami swych rodziców. Uwięziona w klatce ma sen…


POBIERZ TUTAJ

Mój mąż, mój anioł

Mój mąż – mój anioł – ebook z 2011 roku

To historia wychodzenia z choroby mojego męża, u którego lekarze zdiagnozowali guz mózgu – glejaka wielopostaciowego IV stopnia.  Książka powstała z myślą o tych, którzy zmagają się z tak trudnymi doświadczeniami i szukają ratunku wszędzie, gdzie to możliwe. 


POBIERZ TUTAJ

Bajka o kotce Lucy

Polecam terapetyczną bajkę dla dzieci, która opowiada o tym, że choć jesteśmy inni niż bliscy, rodzeństwo, to również jesteśmy wyjątkowi. 

Jak kotka Lucy 🙂


POBIERZ EBOOKA

Historia księżniczki Moniki

To krótka historia – bajka okolicznościowa, napisana z okazji 18-tych urodzin córki. 

Pokazuje jej dzieciństwo i podkreśla atuty i potencjały, jakie w niej są ukryte. 

    <a href="https://www.lidiasuberlak.org/wp-content/uploads/2022/05/Historia-o-ksiezniczce-Monice.pdf" role="button">
          POBIERZ EBOOKA
        </a>