Etheral Księżycowy – Znaczenie i Symbolika księżyca

0 Komentarzy2 minuty czytania299 odsłony

Etheral księżycowy

Nieustannie podlegamy cyklom księżyca – szczególnie my, kobiety. Pełnia to symbolika zakończenia cyklu, ukończenia planów i uformowania dążeń, projektów. Nów – jego czarna strona, podświadomość i pustka czekająca na zapłodnienie, na początek. Słońce i księżyc w interpretacjach biblijnych nazywane były oczami nieba: słońce było okiem dobrym, księżyc – okiem złym. Zarówno jedno, jak i drugie jednak miały ścisły związek ze sobą. Księżyc „świeci odbitym światłem słońa”. Jedno bez drugiego nie istnieje.

Etheral księżycowy, jaki pojawił się w moim stylu wskazał mi kierunek wewnętrznych zmian. W jednej chwili zrozumiałam dlaczego od zawsze interesuje mnie magia. Dlaczego lubię ciemność, mrok i czerń oraz grafit w ubraniach. Dlaczego jestem tak bardzo emocjonalna, zmienna i świetnie odnajduję się natłoku choasu w pracy. Księżyc… mój sprzymierzeniec i ogromne wsparcie energetyczne.

Księżyc – w mroku nocy i ciemności – jest jedynym światłem dającym możliwość widzenia. Nawet jeśli znika w okresie nowiu, nie znika bezpowrotnie, lecz pojawia się znów. W czasie jego nieobecności mamy możliwość przyjrzenia się temu, co najbardziej mroczne, temu, czego nie ukaże nawet światło księżyca. To czas najciemniejszej z nocy. Gdy jednak wejdziesz w nią i ujrzysz bez jego pomocy iskrę Boga, księżyc pojawiając się zacznie świecić jaśniej.

Symbolika księżyca

Mitologia hinduska przedstawia księżyc jako kielich, z którego się pije, jako symbol macierzyństwa, płodności i przemijania. Psychologia traktuje księżyc jako symbol podświadomości.

A co symbolizuje we śnie?

„We śnie kobiety księżyc może być także przypomnieniem, że powinien zacząć się jej okres.  Dla kobiety symbol pełnia wyraża to pragnienie zajścia w ciążę.   Przyglądanie się we śnie księżycowi wyraża tęsknotę do wielkiej przygody lub czegoś dla nas nieosiągalnego.”

Etheral księżycowy… jaki określa mój typ urody, sprawia, że czuję się w takich ubraniach jak u siebie w domu. Czuję się pewna siebie, mocniejsza i zgodna z moją naturą.

A wy? W jakich ubraniach, kolorystyce czujecie się najpewniej?

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(