Moja twórczość

PUCHATEK I URODZINY KASI 

Bajka okolicznościowa – na nowy początek 

Bajki okolicznościowe podkreślają wagę dziecka, młodego człowieka i wydarzeń, w których biorą udział jego rodzice i najbliższe mu osoby.

„Znacie wszyscy Kubusia Puchatka? Zapewne znacie.

Właśnie dziś 7 maja wybrał się na polanę. Tego dnia świeciło słońce, śpiewały ptaki, a niebo nie zapowiadało pogodowej zmiany.

Puchatek nie lubił być sam, więc zapukał do drzwi Tygryska.

– Tygrysku! Tygrysku! – wołał…”

Czytelników zainteresowanych bajką zapraszam do kontaktu pod wskazany email – lidiasub@wp.pl lub nr telefonu. 

Bajka o księżniczce Monice
BAJKA O KSIĘŻNICZCE MONICE 

Bajka okolicznościowa – na nowy początek 

Bajki okolicznościowe podkreślają wagę dziecka, młodego człowieka i wydarzeń, w których biorą udział jego rodzice i najbliższe mu osoby.

„Dawno, dawno temu, 18 całych okrążeń ziemi, za lasami strzeszyńskimi, za wodami warcianymi, w małej miejscowości, przyszła na świat śliczna, z jasnymi kędziorkami dziewczynka. Rodzice nazwali ją Monika.”

Czytelników zainteresowanych bajką zapraszam do kontaktu pod wskazany email – lidiasub@wp.pl lub nr telefonu. 

BAJKA O KOTCE LUCY – BO KAŻDY JEST INNY 

Bajka terapeutyczna 

Rodzeństwo często ze sobą rywalizuje; o rodziców, o pozycję, które lepsze i silniejsze. Bajka pokazuje, że każdy jest inny i posiada inny potencjał, który rodzice kochają i rozwijają.

„Kotka Lucy, była jedną z trojga rodzeństwa. Miała brata o imieniu Błazenek i siostrę Arnikę. Ponieważ była najmłodsza, nigdy nie mogła za nimi nadążyć. Błazenek często rozrabiał. Niechcący strącał doniczki z kwiatami, rozlewał mleko od gospodyni i biegał wesoły wokół własnego ogona. Arnika za to, choć żywa i radosna, zawsze biegała za Błazenkiem i nigdy nie podpadła pani Teresie. Tak miała na imię kocia pani.”

Czytelników zainteresowanych bajką zapraszam do kontaktu pod wskazany email – lidiasub@wp.pl lub nr telefonu. 

PRZYGODY EGONKA I KALORCI W KRAINIE ŚWIATŁA I CIENIA

Bajka edukacyjna dla dzieci

W sprzedaży od 26 października 2020 r.

Wydawnictwo SOULFREE

Egonek jest chłopcem zmierzającym z Krainy Światła do Krainy Cienia. Wychowany przez mamę, dobrą wróżkę, nie zna zła. Nigdy nie poznał swego ojca, gdyż ten został uwięziony przez złego Samaela, gdy
chłopiec był mały. Według przepowiedni musi wkroczyć do Krainy Cienia i uwolnić ojca. Podczas wyprawy poznaje Kalorcię, która jest córką
Samaela i doskonale zna sztukę walki. Jest samotniczką i buntowniczką.
Spotykając Egonka, uczy się wrażliwości i współpracy.

MÓJ MĄŻ – MÓJ ANIOŁ – DROGA OD CHOROBY NOWOTWOROWEJ DO ZDROWIA 

Literatura faktu

W sprzedaży od 8 marca 2019

Wydanie I – Wydawnictwo Nowy Świat, Rok 2011

Wydanie II – Wydawnictwo Soulfree, Rok 2019

Publikacja, którą Państwu przedstawiam, po raz pierwszy ukazała się w formie ebooka w 2011 roku. Dziś prezentuję ją jako książkę poświęconą mojemu zmarłemu mężowi. Jest ona podziękowaniem za wspólnie spędzone lata, za jego obecność oraz dar, który od niego otrzymałam – nasze córki. Jest wyrazem wdzięczności za zmianę mojego myślenia i świadomości, a także za etap, bez którego dzisiaj nie byłabym taka, jaka jestem. Transformacja, jaką przy nim przeszłam, ukształtowała moją świadomość i pomogła mi ją wewnętrzne ugruntować w sobie. Droga, którą wspólnie przeszliśmy, jest połączeniem wymiaru ludzkiego z pierwiastkiem boskim.

PROGRAM DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY 

Autorski program dydaktyczno-wychowawczy z zakresu dodatkowych zajęć katechetycznych dla klas drugich

Rok 2004

Cel główny:
Przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu pokuty i Eucharystii oraz do Uroczystości I-ej Komunii św. przez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach katechetycznych.

http://www.edukator.org.pl/2004c/autorski/autorski.html

 

PROPOZYCJA POWTÓRKI WIADOMOŚCI – SCENARIUSZ LEKCJI 

KATECHETA 10/2004

https://www.katecheta.pl/Archiwum/2004/Katecheta-10-2004

Powtórkę wiadomości przeprowadziłam na dwóch jednostkach lekcyjnych w klasie piątej. Wcześniej przygotowałam dwie kostki do gry, kolorowe koperty i zestawy pytań. Kostki pocho­dziły z gry dla dzieci (można je również wykonać samemu). Na jednej z nich zaznaczyłam ko­lory: niebieski, żółty, czerwony, fioletowy, zielony i pomarańczowy. Na drugiej, figury geome­tryczne: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt i dwa znaki zapytania.