Neurografika,  Blog

Neurografika – stwórz swe możliwości i zbuduj wyobraźnię – cz. 2

Dzięki neurografice możemy kreować i tworzyć rzeczywistość, jakiej potrzebujemy i chcemy, czyniąc to w przyjemny sposób.

Twórca metody wyjaśnia to w następujący sposób:

Każdy z nas, gdy otrzymuje jakąś informację, to próbuje sobie odpowiedzieć na dwa pytania: po pierwsze – jak to wygląda i po drugie – gdzie to jest. Jeśli potrafi to umiejscowić i odnaleźć w swym umyśle, gdy potrafi to zobaczyć, natychmiast się uspokaja, a wewnętrzny chaos znika. Jeżeli rzeczywistość, której pragnie jest mu bliska, spełnienia i zadowala go, może odpuścić, jesli nie zawsze może zmienić – kształt, rozmiar i wygląd ekscytującej przyszłości. Może również projekt rozwinąć i dopracować.

Zacznij więc rysować słowo, które cię ekscytuje i kojarzy z rzeczywistością, której pragniesz. To bardzo niewiele, zacznij rysować prosty kontur, bez oceniania i analizowania, a następnie daj się ponieść i obserwuj swe uczucia, linie…

I – jak mówi Piskarev – zaczyna dziać się „magia”. Kształt upragnionej rzeczywistości, który tworzymy na arkuszu papieru jest bezpośrednio powiązany z naszym umysłem poprzez obwód neuronowy. Zaczynamy bowiem zmieniać rzeczywistość bez wiedzy: gdzie i jak, bez zmiany stanu umysłu, bez medytacji i technik. Rysując, dokonujemy zmiany upragnionej rzeczywistości, która „pojawia się na końcu naszego markera”.

Zmień konflikt

Rysując i tworząc swą przyszłość, rysujemy linie, które zawsze, gdy się przecinają tworzą 4 kąty, a gdy tworzą się kąty mamy do czynienia z konfliktem. Może to być napięta idea, myśl, konfliktowa relacja. Nawet jeśli się pojawi można go w neurografice załagodzić, łagodnie zaokrąglając kąty. Poprzez tę praktykę zmieniamy znaczenie idei, a rysując ją i myśląc o nowej rzeczywistości, wprowadzamy w realny stan i tworzymy ją. Tworząc wielość linii tworzymy nową jakość, dlatego ilość linii ma znaczenie. Generalnie, im więcej połączeń, tym lepiej dla umysłu. Dlaczego? Ponieważ mózg uczy się przez powtarzanie.

Według Totalnej Biologii odprogramowanie, jak i programowanie zachodzi w mózgu przez powtarzanie: 3-krotne, 6-krotne, 9-krotne, itd., co 3 – zgodnie z teorią Fibonacciego.

Wracając jednak do neurografiki i rysunku – im więcej linii włączamy do naszego rysunku, tym pełniejszy, nabierający nowego znaczenia obraz tworzymy. Kiedy zatem rysując powtarzamy i powtarzamy, obraz zaczyna wchodzić w doświadczenie.

Neurony lustrzane

Idea neuronów lustrzanych brzmi: „Przeżyjemy to, co dobrze widzimy”. Zatem włączając w neurograficzny obraz emocje i przeżycia, właśnie tej rzeczywistości doświadczamy.

Zainteresowanych ideą neuronów lustrzanych zapraszam do artykułu.

Integracja

Jest etapem neurografiki, który polega na łączeniu powstałej figury z otaczającym światem. Prowadzimy neuro-linie poza przedstawione figury jakby były jej przedłużeniem, zaś otaczający świat, z którym się integrujemy to otaczający nas ludzie: mąż, dzieci, współpracownik… W ten sposób nawiązujemy z nimi więź włączając w nasz powstały projekt.

Moja przygoda z neurografiką rozpoczęła się od darmowego webinaru z Natalią .

Podstawy ogólne natomiast, które w swoim wykładzie omawia dr Pavel Piskarev, pomogły mi wchłonąć wiedzę i zrozumieć, dlaczego metoda neurografiki jest tak skuteczna.

 

Podziel się swoimi przemyśleniami