Zamiana Ról w Małżeństwie – cz. I

Wiele kobiet niegdyś zajmowało miejsce należne mężowi. Nieświadome mechanizmu "okradały" czasem partnera z siły i pozycji, sprawczości, przez co mężczyzna tracił pewność siebie i rezygnował z zaangażowania w życie rodzinne.

Moja transformacja nie zaszłaby, gdyby nie trudne wydarzenia, które w sposób bolesny przyczyniły się do porzucenia zapętlonych zachowań i nawyków, z których wynikała powtarzalność zachowań.

Jest we mnie silna potrzeba, aby dzielić się tym, co na przestrzeni tych 14 lat zgromadziłam. Inny powód jest taki, że jestem osobą z natury otwartą, spontaniczną. Często działam impulsywnie i pod wpływem chwili. Słyszałam nie raz od znajomych: „Jesteś jak dziecko – emocjonalna i nierozważna.”

Nazywam się Lidia Suberlak i zapraszam cię do wyruszenia ze mną w podróż do poszerzenia świadomości i odkrywania w sobie pierwotnej, dzikiej natury. Zapraszam Cię do tantry. Nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, ważne, abyś poczuł w sobie zew do miłości i kochania się nie tylko ze swoim partnerem, ale przede wszystkim z życiem i ze światem. Nie będę powtarzać i rozwodzić się nad moją drogą do tantry. Chcę raczej podzielić się z wami moimi aspektami rodowymi, jakie zaprowadziły mnie do odkrycia tego, co w życiu pragnę całym sercem robić.

Jestem kobietą, która ma za sobą historię kobiet samotnych w związkach, w małżeństwie. Najbliższe mi kobiety wiązały się z mężczyznami, którzy byli nieobecni w domu z różnych przyczyn:

  • za wcześnie zmarli
  • pracowali na obczyźnie lub w delegacji
  • chorowali.

Może ktoś powiedzieć, że dawniej w każdym pokoleniu bywały takie kobiety. Zgadzam się, jednak istnieje różnica pomiędzy słowem „bywały”, a regułą, w której na 10 kobiet przypadało 9 tych, które cierpiały ogromną samotność w relacji. Te kobiety utrzymywały rodzinę, opiekowały się swymi rodzicami, dziadkami, dziećmi, a nawet mężami. Te warunki życia wykształciły w nich niesamowitą moc, siłę, niezależność, a wszystko po to, by przetrwać, by utrzymać rodzinę i zapewnić dzieciom w miarę godne warunki.

Zamiana ról powoduje zamieszanie w porządku rodzinnym i pokoleniowym.

Kobieta przybierając rolę mężczyzny stawia się na jego miejscu i zamiast czuć, kierować się intuicją, zatraca się dla mężczyzny, rezygnując z siebie.

L.S.
signature

Zapisz się, aby być na bieżąco

Zarejestruj się za pomocą swojego adresu e-mail, aby otrzymywać wiadomości i aktualizacje!

Co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.

Zarejestruj się za pomocą swojego adresu e-mail, aby otrzymywać wiadomości i aktualizacje!

Previous
Kobieta w Żywiole Ognia
Zamiana Ról w Małżeństwie – cz. I