PRZYGODY EGONKA I KALORCI

„Droga do miejsca odpoczynku prowadziła przez teren dobrze znany Magnusowi. Wiedział, którym skrótem  pojechać oraz w którą ścieżkę skręcić, aby nie zabłądzić. Dość szybko dotarli do celu podróży. Nie było to może wymarzone miejsce, w którym mogli wypocząć, ale ciekawość Egonka była tak wielka, że nie pozwalała mu się skupić na okolicy i panujących warunkach.

Czarodziej przywiązał Wikinga do drzewa, pomógł chłopcu zsiąść z konia i zaczął rozpalać ognisko. Nie zajęło mu to zbyt dużo czasu. Zaciekawiony chłopiec przyglądał się Magnusowi, podziwiając spokój i opanowanie czarodzieja. Mężczyzna zatroszczył się o miejsce tak, jak trzeba. Do tej pory o wszystko zawsze dbała mama chłopca. Egonek przypomniał sobie smak ciepłego mleka, bułek i poczuł zapach pieczonego ciasta, który wzbudził w nim tęsknotę za mamą i domem.

– Siadaj – nakazał stanowczym, lecz ciepłym tonem – Pewnie jesteś głodny – powiedział, podając Egonkowi kawałek chleba.

– Kiedy opowiesz mi o moim ojcu? – zapytał chłopiec. Mężczyzna chyba zauważył zniecierpliwienie młodzieńca, bo przysunął się  bliżej niego. Popatrzył na kołyszący się ogień i rozpoczął opowieść tymi słowami:

– Trójka przyjaciół otrzymała od potężnego Władcy i Stwórcy Pierwszy dostał dar rozjaśniania ciemności. Drugi z nich został obdarowany sprytem, siłą fizyczną i odwagą w walce. Trzeciemu Władca powierzył zdolność przewidywania przyszłości i przemieszczania się w miejscu i czasie. Przyjaciół połączył jeden cel: służenie tym, którzy nie mieli siły i odwagi, aby się obronić. Pewnego razu do ich kraju przybyła kobieta o niespotykanej urodzie: każdy, kto spojrzał w jej oczy, widział swoje odbicie. Każdy z trzech przyjaciół się w niej zakochał.

– Pokłócili się o nią? – zapytał zaciekawiony

– Jak się domyślasz, piękna kobieta poróżniła Pierwszy mężczyzna zaczął wykorzystywać swoje ciemne moce, po to, by poniżyć pozostałych dwóch. Drugi przyjaciel zatracił zdolność przemieszczania się, ponieważ chciał pozostać przy kobiecie. Trzeci z nich… no cóż… jako jedyny nie stracił swych zdolności i pozostał wierny  odwadze, sile i sprytowi. Musiał je jednak wykorzystać przeciwko pierwszemu przyjacielowi, który z zemsty, wezwał na pomoc samego Władcę Ciemności. Ten uwięził wojownika w miejscu nikomu nieznanym. Przepowiednia mówi, że uwolnić go może tylko jego syn, który zachowując dobre serce, potrafi zrozumieć ciemność i stać się jak ojciec: wielkim wojownikiem.”

Książka dla dzieci

Egonek jest chłopcem zmierzającym z Krainy Światła do Krainy Cienia. Wychowany przez mamę, dobrą wróżkę, nie zna zła. Nigdy też nie poznał swego ojca, gdyż we wczesnych latach chłopca, został on uwięziony przez złego Samaela. Egonek wyrusza w podróż. Według przepowiedni, musi wkroczyć w Krainę Cienia i uwolnić ojca. Podczas wyprawy, poznaje Kalorcię, która jako córka Samaela, zna sztukę walki. Jest samotniczką i buntowniczką. Spotykając Egonka, uczy się wrażliwości i współpracy.

Czy uda im się obojgu porozumieć?

Czy Egonek odnajdzie i uwolni ojca?