Nauczyciel,  Relacja z wewnętrznym dzieckiem

Bajki nie tylko dla dzieci

Bajka o kotce Lucy, którą znajdziecie kochani w moich ebookach, pokazuje wyjątkowość każdego dziecka. Niezależnie od tego, jakie dziecko ma rodzeństwo, ilu ma braci, czy sióstr, jest niepowtarzalne i inne.

Każda bajka, choć pisana z myślą o dzieciach i ich rodzicach, budzi w nas nasze wewnętrzne dziecko. Często, czytając bajkę dzieciom, widzimy w niej te nasze aspekty, które odpalają się w odpowiednich okolicznościach. Są to sytuacje, wyzwalające dziecięce – niedojrzałe zachowania, słowa, reakcje. Są to te części, które w dzieciństwie zostały zlekceważone przez dorosłych, niezrozumiane i niezaspokojone.

Czytając bajkę możemy w niej niejednokrotnie dostrzec dorosłą „księżniczkę” czekającą nadal na swego rycerza, która utknęła w marzeniach, Piotrusia Pana, który nie chce, nie potrafi pomimo swej dojrzałości fizycznej zmierzyć się z dorosłą i odpowiedzialną postawą, i wiele innych postaci nam bliskich.

Czytając bajkę jednak, możemy również spotkać się z tą naszą dziecięcą naturą, która skłania do wyrażania radości i bycia zawsze sobą, niezależnie od sytuacji i miejsca 🙂

Podziel się swoimi przemyśleniami