Ważne jest to, co robisz a nie to, czego pragniesz

0 Komentarzy2 minuty czytania87 odsłony

Ważne jest to, co robisz a nie to, czego pragniesz

Wyobraź sobie, że kupiłeś nowy samochód. Bardzo o niego dbasz i zależy ci na tym, by jego karoseria była bez skazy. Mieszkasz na wsi, a do twojego domu prowadzi długi podjazd otoczony drzewami. Pewnego razu, gdy wracasz do domu, gałęzie krzewów, które mocno się rozrosły ocierają bok twojego samochodu pozostawiając widoczne zadrapania. Mimo, że wkładasz dużo wysiłku w to, by utrzymać swój samochód w idealnym stanie, jest teraz cały porysowany.

Wyobraź sobie, że w swojej kuchni przechowujesz małą, stuletnią, niezwykle cenną chińską porcelanę. Zastawa ma długą historię, podarowała ci ją twoja matka, a wcześniej należała do twej babci. Porcelana bardzo ci się podoba i oczywiście chcesz się nią cieszyć jak najdłużej. Niestety często zdarza się, że przez nieuwagę upuszczasz filiżankę czy talerzyk, aż pewnego dnia tłuczesz ostatni element zastaw. Chociaż naprawdę bardzo chciałaś ją zatrzymać, cały porcelanowy serwis jest potłuczony. Po starej chińskiej porcelanie pozostały tylko wspomnienia.

Takie przykłady są oczywiste, nikt temu nie zaprzeczy. Może więc jeszcze jeden…..

Wyobraź sobie, że chorujesz na raka. Lekarze twierdzą, że pozostało ci już niewiele czasu do końca życia. Naprawdę chcesz żyć, ale jesteś chory, przygnębiony, większość czasu spędzasz w domu i oczekujesz tego, co nieuniknione. Nawet, jeśli naprawdę bardzo chcesz żyć, pragniesz tego całym swoim sercem – umrzesz. Powyższe przykłady jasno pokazują, że to, czego chcemy nie ma żadnego znaczenia. Możemy pragnąć ze wszystkich sił, ale to niczego nie zmienia. Jeśli upuścisz talerzyk, rozbije się. Jeśli prowadzisz samochód zbyt blisko drzew, zarysuje karoserię.

Niezwykle ważne, by nie zapomnieć o tych prostych regułach, zwłaszcza wtedy, gdy musimy uporać się z chorobą. Dlatego powinniśmy to sobie jasno uświadomić i wprowadzić do naszego życia.

Uzdrowienie nie zależy od twojej woli czy wiedzy. Uzdrowienie zależy wyłącznie od tego, co robisz, mimo, że pogląd dotyczący znaczenia wiedzy w procesie uzdrowienia może wydawać się kontrowersyjny. jest zgodny z rzeczywistością.

Wiedza daje możliwość potencjalnego uzdrowienia. Dostarcza środków do działania. Wiedza, że gałęzie drzewa moga porysować lakier samochodów daje wskazówkę kierowcy, że powinien regularnie przycinać gałęzie. Podobnie, świadomość konfliktu, który wywołał chorobę pozwoli choremu znaleźć rozwiązanie prowadzące do uzdrowienia. Jednak to nie wiedza uzdrawia, lecz działanie. Ktoś może byt świadomy przyczyny swojej choroby, wie, jakie emocje spowodowały chorobę określonego narządu a mimo ta nadal choruje. Dopóki nie uwolni swoich emocji, choroba będzie trwać.

To tekst, który znalazłam w moim skrypcie z warsztatów TOTALNEJ BIOLOGII.

Mam nadzieję kochani, że rozjaśni wam podejście do choroby i będzie wskazówką w procesie zdrowienia.

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(