Literatura faktu

MÓJ MĄŻ – MÓJ ANIOŁ

Publikacja, którą Państwu przedstawiam, po raz pierwszy ukazała się w formie ebooka w 2011 roku. Dziś prezentuję ją jako książkę poświęconą mojemu zmarłemu mężowi. Jest ona podziękowaniem za wspólnie spędzone lata, za jego obecność oraz dar, który od niego otrzymałam – nasze córki. Jest wyrazem wdzięczności za zmianę mojego myślenia i świadomości, a także za etap, bez którego dzisiaj nie byłabym taka, jaka jestem. Transformacja, jaką przy nim przeszłam, ukształtowała moją świadomość i pomogła mi ją wewnętrzne ugruntować w sobie. Droga, którą wspólnie przeszliśmy, jest połączeniem wymiaru ludzkiego z pierwiastkiem boskim.

FRAGMENT KSIĄŻKI

„Kiedy słyszysz słowa lekarza: Przykro mi, to guz, w jednej chwili tracisz wszystko, co do tej pory zbudowałeś, a twoja budowla zapada się jak domek z kart. Wszystko jest pozbawione sensu – całe życie staje ci przed oczami. Myślisz: Na pewno zaszła pomyłka, to nie dotyczy mnie. Nie potrafię wyrazić słowami stanu, w jakim się znalazłam, gdy usłyszałam diagnozę: Tak, wygląda to na guz mózgu. Na tę jedną chwilę zamarłam. Poczułam zimny dreszcz i miałam ochotę zaprzeczyć tym słowom. Pomyślałam, że to sen, z którego za chwilę się obudzę i koszmar zniknie.

Mąż zawsze był zdrowy i pełen sił, nie narzekał i nie miał żadnych objawów neurologicznych. Tym bardziej słowa lekarza wprawiły mnie w dziwny stan niezrozumienia.”

Podobne prace

KUBUŚ PUCHATEK I URODZINY KASI

BAJKA O KSIĘŻNICZCE MONICE

BAJKA O KOTCE LUCY

Bajki