Wpływ Księżyca na Moment Urodzenia

0 Komentarzy8 minuty czytania233 odsłony

Osobowość tworzy zestaw elementów naszej psychiki i zachowań, które pozwalają odróżniać nas od innych ludzi, jednostek. Te ELEMENTY czynią nas niepowtarzalnymi.

Ostanio trochę rozmyślam nad czynnikami, które warunkują tę naszą osobowość i które przyczyniają się do tego, że jesteśmy tacy a nie inni, że reagujemy w określony sposób i nie jesteśmy tacy, jakimi inni chcą nas widzieć – bo właśnie taką, a nie inną mamy naturę. Wpływają na nas przekonania i historie przodków, rodziców. Okoliczności poczęcia i porodu również mają znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływają na przeżycia i emocje matki. Jeżeli do tego dołączymy układ planet, fazy księżyca to już tworzy się niezła lista. A jeszcze nie powiedziałam o projekcie PLAN – CEL, jaki podświadomie zostaje nam przekazany.

Czy serio myślicie więc, że naprawdę mamy wolną wolę?

Tak dla siebie zrobiłam ostatnio dwa testy osobowości, i kwestionariusz perspektyw czasowych.

Dziś rano siedząc w „tajemniczym” dość osobliwym miejscu 😀 pomyślałam, że skoro fazy księżyca mają znaczenie dla naszego funkcjonowania i planowania zwykłych pielęgnacyjnych czynności, to jakież znaczenie musiały mieć, kiedy właśnie przychodziliśmy na świat. Spontanicznie więc wpisałam pytanie w „pana” Google i…

Oto czego się o sobie dowiedziałam:

20 maja 1971 roku, kiedy przyszłam na świat księżyc zbliżał się do nowiu, a faza to: malejący garb starego Księżyca.

„Szukasz odpowiedzi na wszystkie swoje bolączki. Dzięki swojej rozległej wiedzy i temu, że masz nosa, przewidujesz różne wydarzenia (masz przeczucia i prorocze sny) oraz ciekawe i trafne spostrzeżenia dotyczące przyszłości. Uwielbiasz długie dyskusje i niekończące się dygresje. Twoje opowieści są jak szkatułka w szkatułce. Odkrywasz przed słuchaczami wciąż nowe wątki. Lubisz pisać i powinieneś pisać. O swoim życiu i życiu innych ludzi myślisz z perspektywy galaktycznej. Zastanawiasz się nad sensem bycia na ziemi i nad powodem, dla którego tu jesteśmy. Dzięki temu możesz przekazać światu ważne idee, które pomogą przekroczyć nie jeden kryzys i impas.

Twoja ciemna strona to zbytnie odloty. Faza księżyca a data urodzenia, powoduje, że Twoje wizje mogą odciągać Cię od prozy życia i codzienności. Równoważ swoje intelektualne eskapady z trywialnymi codziennościami, które świetnie uziemiają: odkurzanie, zmywanie naczyń, obieranie ziemniaków, wyprowadzanie psa na spacer. A potem znów możesz latać.”

Opis pochodzi ze strony – ASTROMAGIA. Muszę przyznać, że powyższy opis określa mnie niemalże idealnie. Nie potraktowałam tego tylko jako zabawy, działania z ciekawości, lecz jako wskazówki i podpowiedzi, która utwierdziła mnie w przekonaniu że to, do czego dążę jest zasadne i ma swoje podstawy w prawach Matki Natury, którą tak kocham.

A oto pozostałe opisy pochodzące również z tej samej strony. Może was zainteresuje 🙂

Urodzeni w nowiu

Jeśli urodziłeś się w nów Księżyca Twoje życie krąży wokół wzrostu rozwoju i zmiany. Szybko się uczysz, wyciągasz wnioski ze swoich doświadczeń, dzięki temu rzadko popełniasz te same błędy. Można więc powiedzieć, że jesteś bardzo skuteczny w działaniu. Ale nie myślisz tylko o sobie. Zależy Ci na tym, żeby inni również się rozwijali. Dzięki temu jesteś oddanym odkrywcą i innowatorem. Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i dylematy współczesnego człowieka, Twoja pomoc może się więc bardzo przydać.

Przeczytaj horoskop księżycowy tygodniowy. Twoja ciemna strona to zbytni perfekcjonizm, który rodzi wątpliwości i pomniejszanie swoich możliwości. Czasem niepotrzebnie zbyt surowo siebie oceniasz. Dystansuj się do sytuacji, rób częste przerwy w pracy, poświęcaj je na spotkania z ludźmi i sport. Dbaj o siebie i doceniaj to, co robisz. Doceniaj siebie!

Sierp Księżyca rośnie

Czasem trudno Cię zatrzymać. Jak sobie obmyślisz plan, to go na pewno zrealizujesz. Można powiedzieć, że z natury jesteś tradycjonalistą, który ceni sobie dobre i sprawdzone rozwiązania. Masz swoje zdanie na wiele tematów. Starasz się wyjątkowo mocno w pracy, dlatego jesteś docenianym pracownikiem. Ale, kiedy naprawdę rozwiniesz skrzydła w pracy, może okazać się, że za rogiem czeka awans albo nowa praca.

Twoja ciemna strona to zbytni upór. Takie położenie Księżyca w dniu urodzin pcha Cię do nadgorliwości. Nie przywiązuj się zanadto do tego, w jaki sposób zrealizujesz poszczególne etapy swojego planu. Dzięki temu zyskasz więcej możliwości do działania. Czasem nie dopuszczasz nowych i nietypowych rozwiązań. To, że ich nie znasz, nie znaczy, że są złe.

Pierwsza kwadra

Jeśli urodziłeś się gdy Księżyc był w pierwszej kwadrze jesteś buntownikiem, który sprzeciwia się mocno normom i przyjętemu porządkowi. Tak, to Ty jesteś czarną owcą w rodzinie. Irytujesz swoich najbliższych, ale koniec końców, to dzięki Twojej odwadze i wyciąganiu niechcianych spraw spod dywanu zyskują wszyscy, bo atmosfera w rodzinie się oczyszcza. Jeśli często czujesz się nierozumiany i masz poczucie, że zawadzasz rodzinie, to wiedz, że to ich odruch obronny i strach przed zmianą. Jeśli chodzi o pracę – najszczęśliwszy będziesz, jeśli sam sobie ją zorganizujesz. Według swoich wyśrubowanych standardów i wysokiej etyki pracy.

Twoja ciemna strona to jesteś emocjonalny, czasem za bardzo. A do tego masz niewyparzony język i cechuje Cię brak dyplomacji. Jeśli urodziłeś się w pierwszej kwadrze, wykorzystaj swój największy atut, którym jest klarowne widzenie rzeczywistości, bez zakłamywania jej. Naucz się jednak panować nad emocjami. W Twoim wypadku faza księżyca a data urodzenia skłania,żebyś wykazał się delikatnością i taktem.Dzięki tej drobnej zmianie staniesz się autorytetem, a inni będą liczyć się z Twoim zdaniem.

Księżyc rośnie do pełni

Czujesz więcej niż inni. Nie jest Ci obojętne cierpienie i trudności, które przeżywają inni. Koleżanki i koledzy zwierzają Ci się ze swoich problemów, a obcy ludzie na ulicy i opowiadają Ci historię swojego życia. Nic dziwnego. Bo jesteś urodzonym uzdrowicielem. To dlatego inni zwracają się do Ciebie po pomoc. Masz ponadprzeciętną wrażliwość i empatię. Twoją misją jest niesienie pomocy innym, chcesz, żeby świat był lepszym i przyjaźniejszym miejscem do życia. Wstawiasz się za słabszymi, pomagasz i angażujesz się społecznie tam, gdzie nikt inny nie chce.

Twoja ciemna strona to chęć pomagania innym na siłę, czyli wtedy, kiedy nie jesteś proszony o pomoc. Ważnym etapem Twojego rozwoju jest praca nad swoimi zranieniami i traumami. Dobry uzdrowiciel, to ten, który pomógł przede wszystkim sobie. Dopiero potem może pomagać innym. 

Pełnia

Jeśli urodziłeś się w pełnię Księżyca jesteś stworzony do wielkich rzeczy. Często już w młodym wieku przeczuwasz, co jest celem Twojego życia. Od małego wiesz, co chcesz robić w życiu i kim chcesz być. To, co robisz na co dzień, pozwala Ci realizować Twoją misję. Może to być pomaganie innym, inspirowanie ich do zmiany, wpływanie na ich dobry nastrój i łagodzenie obyczajów. Nadrzędnym celem Twojego życia jest rozwój osobisty i duchowy. 

Twoja ciemna strona to pracoholizm. Z natury jesteś emocjonalny i często czujesz wiele emocji naraz: radość przeplata się ze złością, smutek z ekscytacją. Dlatego najważniejsza dla Ciebie jest higiena emocjonalna. Sprzyja temu ruch, ćwiczenia i techniki oddechowe.

Księżyc malejący

Masz w sobie wrodzoną mądrość życiową. Umiesz rozmawiać z każdym, bez względu na wykształcenie i pochodzenie. W ciągu całego życia zbierasz różne doświadczenia, kilka razy zmieniasz zawód. Możesz mieć wiele różnych związków. Twoje życie przypomina czasem scenariusz filmowy – komedii, dramatu i horroru w jednym. Wszystko po to, żeby zgromadzoną wiedzę i doświadczenie przekazać innym. Wcale nie musisz być do tego nauczycielem z zawodu. Bo uczyć innych możesz przy okazji przerwy na kawę w pracy, rozmowy w warzywniaku czy w poczekalni u lekarza. Świetnie się też sprawdzasz w roli rodzica, który mądrze wychowuje swoje dzieci. Lubisz okazywać innym swoją troskę: zdrowy obiad, kwiat kupiony bez okazji, zaproszenie na spacer. Takie położenie Księżyca w dniu urodzinskłania Cię do interesowania się historią. Z natury jesteś dociekliwy i kreatywny. Intelekt w parze ze zmysłem artystycznym pomagają Ci pozostawać blisko ziemi i znajdować nietuzinkowe rozwiązania.

Twoja ciemna strona często wydaje Ci się, że zjadłeś wszystkie rozumy. Często gubi Cię arogancja i trudno Ci przyjmować opinie innych. Zapominasz, że czasem najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić dla kogoś, to pozwolić mu popełnić błąd. 

Trzecia kwadra

Umiesz słuchać i masz świetną intuicję. Dzięki temu inni uwielbiają spędzać czas w Twoim towarzystwie. Głównie dlatego, że nie czują się oceniani. Nie oglądasz telewizji i nie karmisz się wiadomościami o katastrofach, którymi żyją media. Umiesz dystansować się do tego, co do Ciebie dociera. Mądrze selekcjonujesz informacje. Nie pozwalasz innym sobą manipulować i nie dajesz się zastraszać. Umiesz bronić swoich przekonań. Jesteś oddanym pracownikiem, pod warunkiem, że wierzysz w to, czym się zajmujesz.

Twoja ciemna strona to trzymanie innych na dystans. Często masz dylematy związane z tym, na ile blisko dopuścić kogoś do swojego życia. Masz problem z intymnością i otwieraniem się na bliskie relacje. Nie tylko w miłości, ale i w przyjaźni. Czasem przyda Ci się trochę spontaniczności i szaleństwa. Każdy tego potrzebuje.

Zaćmienie Księżyca?

Jedno jest pewne – nie będą się nudzić. Ludzie, którzy urodzili się w czasie zaćmienia Księżyca mają ponadprzeciętną intuicję, są twórczy i spostrzegawczy. Są świetnym materiałem na psychologów, ponieważ potrafią czytać z innych, jak z otwartej księgi. I jak na dłoni widzą ludzkie ograniczenia i potrzeby. Mają niesłychaną zdolność koncentrowania uwagi. Doskonalą się w wielu aspektach życia, ale najważniejsze są dla nich bliskie relacje z innymi. Są podatni na porywy serca, często wahają się pod wpływem skrajnych emocji. Bywaj ekscentryczni i mają specyficzne poczucie humoru, co pomaga przełamywać lody.

Twoja ciemna strona to łatwość manipulacji innymi. Wykorzystuj swoją wiedzę i obserwacje  tylko do dobrych celów. Wiedzę o słabościach innych, zachowaj tylko dla siebie. Jeśli to tylko możliwe bądź dyskretny.

Kochani! Niech to narzędzie będzie dla was wskazówką do wyznaczenia i odnalezienia kierunku swego przeznaczenia.

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(