Nasze doświadczenie z One Brain rozpoczęło się na kursie Totalnej Biologii w Katowicach. Instruktorka tej metody, wspaniała i pełna ciepła osoba, zajęła miejsce obok mnie na widowni. Przedstawiła się, a po wymianie kilku zdań i wyjaśnieniu przyczyny mojej obecności na kursie, krótko zapoznała mnie z metodą, z którą od wielu lat pracuje. Pomyślałam wówczas, że dobrze byłoby, gdyby mąż zechciał w takiej sesji uczestniczyć. Otrzymałam ulotkę i zaproszenie na warsztaty One Brain prowadzone przez tę kobietę. Po trzech dniach pożegnałyśmy się z Elizą – instruktorką, jednak myśl o udziale w warsztatach często do mnie powracała. Dzisiaj wiem, że potrzebowałam czasu, aby dojrzeć i wspólnie z mężem podjąć decyzję o udziale w nim.
Na warsztaty pierwszego stopnia z metody One Brain pojechałam z mężem we wrześniu. Prowadząca kurs przedstawiła nam sposób pracy i ideę metody. Dowiedziałam się, iż została ona opracowana w Stanach Zjednoczonych przez naukowców: Daniela Whiteside`a i Gordona Stocks’a, w latach osiemdziesiątych XX wieku. Opiera się na holistycznym podejściu do człowieka, a jej celem jest eliminowanie negatywnego ładunku emocjonalnego i zintegrowanie człowieka na poziomie ciała, umysłu i ducha. Jest to metoda bezpieczna i łagodna, dzięki której mamy możliwość poznania siebie, pogłębienia samoświadomości i przywrócenia zdolności kierowania
własnym życiem. W wielu krajach metoda ta jest wykorzystywana w szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych czy placówkach służby zdrowia.
W jaki sposób pracuje się metodą One Brain i na czym polega odblokowanie stresu?
Do odblokowania wykorzystuje się strukturę mięśnia naramiennego. Naciskając go delikatnie, otrzymujemy odpowiedź: tak lub nie. Jeżeli pacjent w danej sferze życia przeżywa stres – mięsień osłabnie, jeżeli jest spokojny – mięsień pozostanie mocny. Podczas odblokowania stresu pytania należy tak zadawać, aby uzyskać jednoznaczną
odpowiedź: tak lub nie. Odpowiedź zawsze uzyskujemy z obu półkul mózgowych. W prawej półkuli nie istnieje pojęcie czasu, nie ma lęku. Jest ona świadkiem wydarzeń i zna całą prawdę o nas samych. W lewej półkuli jest czas linearny. Odpowiada ona za ocenę, osąd i tworzy przekonania. Zapisywane są w niej reakcje lękowe. Lewa półkula daje informację, jaka jest rzeczywistość.
Kiedy poznałam sposób pracy metodą One Brain i zdobyłam nową wiedzę, zaczęłam rozumieć zachowanie męża – jego zafałszowane postrzeganie rzeczywistości, lęki i reakcje lękowe. Pracując z nim, zdałam sobie sprawę, że czasem skutki naszej pracy są widoczne szybko i wyraźnie. Niekiedy jednak na efekty trzeba poczekać dłużej.
Do kontaktu z Elizą zapraszam pod adresem:

Co o tym myślisz?