Zdrowy tryb życia według autora książki Kurta Tepperweina OZNACZA HARMONIĘ.

Pozwólcie, że przytoczę jego cytat, który najtrafniej przemawia do mnie:

Co dokładniej kryje się pod słowem „zdrowie”? Być zdrowym, to znaczy być scalonym i w pełni sobą – takim, jaki jesteś Tutaj i Teraz. Zdrowie oznacza również, że nie wypierasz się i nie wstydzisz samego siebie, nie kryjesz się, lecz całkowicie na sobie polegasz. Jednocześnie dokładnie obserwujesz, czy rzeczywiście żyjesz według swoich własnych zasad, czy też może według wzorów, programów i ról, jakie narzucają ci inni. Dopiero gdy rozpoznasz problem, będziesz w stanie go rozwiązać. Kolejnym ważnym założeniem zdrowia cielesnego i duchowego jest życie w harmonii ze sobą i swoim życiem. Kto nie polega na samym sobie, ten nie żyje w prawdzie i rzeczywistości, nie żyje w harmonii – żyje dysharmonijnie. Być zdrowym oznacza również bycie prawdziwym i dojrzałym. Kto popełnia oszustwo na samym sobie i żyje w zakłamaniu, ten daleki jest od harmonii. Zdrowym i uleczonym możesz być tylko wtedy, gdy nie będzie w tobie żadnej niepewności, żadnej niedojrzałości, żadnego kłamstwa i – co najistotniejsze – żadnego „nie”! „Nie” oznacza bowiem, że stoisz na przekór swojej rzeczywistości, działasz przeciwko samemu sobie i przez to uniemożliwiasz swobodny przepływ życia. „Nie” jest często wyzwalaczem chorób, ponieważ jest przeciwieństwem postawy na „tak” wobec samego siebie. Zatem ten, kto jest prawdziwy, żyje w harmonii i w rzeczywi stości swojego teraźniejszego prawdziwego „ja”, ten pozostaje w harmonii ze sobą i swoim życiem i dlatego jest zdrowy!

Co choroba mówi o tobie?

Zdrowy tryb życia obejmuje następujące płaszczyzny:

  1. Aktywność fizyczną: Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. W tym zagadnieniu kochani znajdą się w przyszłości tematy związane z różnymi formami ćwiczeń, takimi jak fitness, bieganie, joga, pływanie.
  2. Zbilansowaną dietę: Zdrowe odżywianie to fundament dobrego zdrowia. Dzisiaj wybór w dietach jest tak bogaty, że każdy coś dla siebie może znaleźć. Warto dowiedzieć się jaki wpływ na organizm stosowana dieta posiada oraz zapoznać się z poradami dotyczącymi przygotowywania zdrowych posiłków i planowania diety.
  3. Sen i relaks: Sen i odpoczynek są kluczowe dla regeneracji organizmu i utrzymania zdrowego stylu życia. W tym zagadnieniu omówię techniki relaksacyjne, znaczenie odpowiedniej ilości snu oraz strategie poprawy jakości snu.
  4. Zarządzanie stresem: Współczesny świat często niesie ze sobą wiele stresujących sytuacji. W tej częsci postaram się przedstawić wam techniki radzenia sobie ze stresem, jakie poznałam i które u mnie się sprawdziły, takie jak medytacja, głębokie oddychanie czy praktyki mindfulness, które mogą pomóc w utrzymaniu równowagi psychicznej.
  5. Higienę osobistą: Dbanie o higienę osobistą ma istotne znaczenie dla zdrowia.
  6. Unikanie szkodliwych substancji i używek. takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Chciałabym również zachęcić was do ograniczenia spożycia cukru, tłuszczów trans oraz glutenu.
  7. Zdrowe relacje społeczne: Relacje społeczne mają istotny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Wsparcie społeczne, budowanie zdrowych relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz radzenie sobie z toksycznymi relacjami to niezmiernie ważny element zdrowia i harmonii.
  8. Regularne badania i wizyty u lekarza: Pragnę was zachęcić do regularnych badań profilaktycznych oraz do odwiedzania lekarzy. Nie unikajcie ich, nawet jeśli promujecie poszerzanie świadomości i znacie szereg metod alternatywnych.

Zdrowy Tryb życia wspiera nasz rowój osobisty i duchowy. Dbając o swoje ciało, umysł i ducha, budujemy solidne podstawy do osiągania pełni potencjału życiowego. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta, odpowiedni sen, praktyki medytacyjne czy dbanie o relacje społeczne to tylko niektóre elementy, które mogą wpłynąć korzystnie na nasz rozwój na wielu płaszczyznach. Dążenie do harmonii i równowagi we wszystkich sferach życia sprzyja też lepszemu samopoczuciu, większej kreatywności oraz umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, które napotykamy w codzienności.

Istotą jest, aby zachować równowagę wszystkich PIĘCIU CIAŁ, jakie jako istota ludzka posiadamy, o czym piszę w moim e-booku „Wewnętrzna równowaga kluczem do sukcesu”. Zachęcam Was kochani do pobrania go

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(