Związek Daje Możliwość Rozwiązywania Problemów

0 Komentarzy2 minuty czytania120 odsłony
1. Każdy związek daje możliwość rozwiązania problemów, które nie pojawiłyby się, gdybyśmy byli sami.

Dużo mówi się na temat tego, że partner jest lustrem, w którym można się przejrzeć, zobaczyć czego w sobie nie akceptujemy, nie przyjmujemy, co wypieramy, a co kochamy. Najczęściej dotyczy to zachowania – szczególnie niewłaściwego. Pogląd ten dotyczy również dysfunkcji fizycznych. Choroby partnera są „narzędziem” do rozpoznania jego potrzeb, głównie natury psychicznej. Choroby są rozwiązaniem i podpowiedzią. Znając znaczenie danej choroby i jej symbolikę, można dostrzec z czym małżonek może mieć problem, czego nie toleruje, nie akceptuje, czego się boi,

To moje doświadczenie wynikające z moich obserwacji…

Moje ataki serca, które 7 lat temu miałam związane były z rozstaniem z pewnym ważnym dla mnie mężczyzną. Zamknęłam się wówczas na trzy lata. Opierałam się mojemu sercu, które chciało kochać i być kochane. Potrzeba przyjmowania i dawania miłości była we mnie ogromna, nie potrafiłam wówczas dać jej sobie samej. Moje fizyczne serce mnie zmuszało do tego, by się otworzyć.   Ataki ustąpiły, gdy pogodziłam się z jego odejściem i zaczęłam dostrzegać wokół siebie innych mężczyzn.

Opór wobec zmian

Kiedy opieramy się zmianom na poziomie duchowym, tym niewidzialnym, nasze ciało nas zmusza i pokazuje, w jakiej sferze należy odpuścić, co zmienić, co zaakceptować. Za każdą chorobą, zachowaniem kryje się niezaspokojona potrzeba, a rozwiązaniem dla ciała jest zrozumieć tę potrzebę i ją zaspokoić.

Jednak, żeby nastąpiła równowaga w psychice, trzeba zrównoważyć ciało. Dać mu uwagę i zająć się nim jak dzieckiem. Zauważyć czego potrzebuje. Czasem snu, przytulenia, bliskości, diety.

Kiedy partner boryka się z jakąś chorobą, można przyjrzeć się czego potrzebuje, czego nie daje sobie, z czym walczy lub czego nie daję mu ja. Świadoma obserwacja swojego ciała może bowiem dać nam wiele wskazówek do zharmonizowania związku i dokonania zmian w sobie.  Kochając go, możesz mu to dać, lub delikatnie pokazywać i uzdrawiać, nie tylko ciało, ale przede wszystkim swoje wnętrze.

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(